Polecamy
Logo WCAG
Dziś jest: środa, 18-05-2022

Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
  • Change language EN
  • DE
basen cwiczenia.jpeg Ćwiczenia nowe skrzydło.jpeg sala operacyjna - niebieska.jpeg Sauna zamek.jpeg zamek wejście.jpeg

PACJENCIE!   ZADZWOŃ I SPRAWDŹ USTALONY TERMIN NA ZABIEG OPERACYJNY - TEL. - 77 4344033 / 77 4344034 / 77 4344037 / 77 4344032 PACJENCIE!  

Nowa metoda operacji palucha koślawego

Paluch koślawy jest opisywany klinicznie jako bardzo wyraźne odwiedzenie i rotacja koślawego palucha z pojawieniem się głowy pierwszej kości śródstopia. Miejscowe podrażnienie, spowodowane np. noszeniem niewłaściwego obuwia, może powodować bolesne zapalenie kaletki w stawie palucha lub zapalenie odpowiadającego mu grzbietowego nerwu skórnego. Zapalenie kaletki pierwszego stawu śródstopno-paliczkowego jest także bolesne. Ruchomość tego stawu jest zazwyczaj ograniczona, a przednia część stopy jest poszerzona. U pacjentów występuje ból podczas stania i chodzenia.

Jeżeli leczenie zachowawcze nie jest już wystarczająco skuteczne, można wykonać korekcyjne operacje chirurgiczne palucha. W razie niepowodzenia leczenia zachowawczego, pacjentowi mogą pomóc odpowiednie operacje oszczędzające staw lub związane ze zniszczeniem stawu.

 paluch operacja 1.jpeg 

Innowacyjność tej metody polega na:                    

1. przywróceniu fizjologicznej funkcji podpórczej I kości śródstopia

2. uniknięciu opatrunku gipsowego na wiele tygodni

3. trwałości uzyskanego efektu korekcyjnego

4. możliwości korekcji innych elementów deformacji

Okres zrastania kości to około 6 tygodni. W tym czasie należy podjąć wczesne usprawnianie. W przypadku palucha koślawego możemy stosować specjalne zabiegi fizykoterapeutyczne oraz ćwiczenia, które pozwalają na przywrócenie lepszej sprawności niż przed operacją.

paluch operacja 2.jpeg

Proponowana przez nas metoda polega na specjalnym wielopłaszczyznowym przecięciu I kości śródstopia, które zmierza do przywrócenia fizjologicznej funkcji podpórczej tej kości. Metoda leczenia jest efektem współpracy z francuskimi lekarzami ortopedami. Stosujemy do tej operacji nowoczesne śrubki EOS produkcji francuskiej, które doskonale stabilizują przecinane fragmenty kości. Dzięki tej funkcji nie występują nawroty palucha koślawego a efekt operacji jest długotrwały.

BIP Logo

spolka_samorzadu_pion na www.jpeg

Certyfikat Zarządzanie Jakością ISO 9001:2008Certyfikat ISO14001 Zarządzanie Środowiskowe

logo_2.jpeg logo OKM małe.jpeg

ikp.png

Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń