Polecamy
Logo WCAG
Dziś jest: środa, 18-05-2022

Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
  • Change language EN
  • DE
basen cwiczenia.jpeg Ćwiczenia nowe skrzydło.jpeg sala operacyjna - niebieska.jpeg Sauna zamek.jpeg zamek wejście.jpeg

PACJENCIE!   ZADZWOŃ I SPRAWDŹ USTALONY TERMIN NA ZABIEG OPERACYJNY - TEL. - 77 4344033 / 77 4344034 / 77 4344037 / 77 4344032 PACJENCIE!  

Oddziały sziptalne

front3v2.jpeg 

ODDZIAL I REHABILITACJI NARZĄDU RUCHU
Ordynator - lek. med. Dariusz Rupniewski
specjalista rehabilitacji medycznej, ortopedii i traumatologii 
Oddział zlokalizowany jest na parterze pawilonu łóżkowego i posiada 71 łóżek. Z rehabilitacji w w/w Oddziale najczęściej korzystają pacjenci z niedowładami połowiczymi będącymi następstwem udarów niedokrwiennych i krwotocznych mózgu, niedowładami czterokończynowymi o różnej etiologii, chorujący na stwardnienie rozsiane oraz z zespołami korzonkowymi. Jest to jedyny na terenie województwa opolskiego oddział o takim profilu, a przebywający w nim chorzy usprawniani są przy użyciu najnowszych metod i mogą korzystać z szerokiego zakresu zabiegów rehabilitacyjnych.
ODDZIAŁ II REHABILITACJI NARZĄDU RUCHU
Ordynator – lek. med. Jan Wojciech Wierzchowiec
specjalista rehabilitacji medycznej, ortopedii i traumatologii

Oddział znajduje się na piętrze pawilonu łóżkowego, posiada 76 łóżek. 

Z leczenia w w/w Oddziale korzystają najczęściej pacjenci po endoprotezoplastyce stawów biodrowych i kolanowych, ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, zespołami korzonkowymi, oraz pacjenci po amputacji kończyn, których pobyt w Oddziale przygotowuje do życia z protezą kończyny.

Ze względu na możliwość stosowania najnowszych metod usprawniania pacjentów z chorobami narządu ruchu większość z nich po pobycie w Opolskim Centrum Rehabilitacji odczuwa znaczną poprawę stanu zdrowia i sprawności fizycznej.

ODDZIAŁ CHIRURGII ORTOPEDYCZNEJ
Ordynator – lek. med. Krzysztof Marguła
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Oddział zapewnia opiekę pacjentom poddawanym zabiegom w zakresie narządu ruchu przed i po operacji. Zlokalizowany jest na I piętrze budynku "Zamek". Posiada cztery sale chorych o łącznej liczbie 19 łóżek oraz ośmiołóżkową salę wybudzeń (pooperacyjną).

Kompleksowe przygotowanie do zabiegu, oprócz wykonania niezbędnych badań oraz konsultacji internistycznych i anestezjologicznych, obejmuje stosowaną od 10 lat, unikalną w skali województwa, procedurę planowanej autotransfuzji krwi. Dzięki niej pacjenci otrzymują w czasie i po zabiegu swoją własną krew, co znacznie przyspiesza powrót do zdrowia.

Nowoczesne wyposażenie sali operacyjnej w aparaturę do znieczulania pacjenta i obserwacji jego stanu w czasie zabiegu oraz sterylizatory i sprzęt medyczny używany w czasie operacji sprzyja bezpiecznemu, spokojnemu i planowemu przebiegowi leczenia.

Całość przygotowania do zabiegu oraz lekarska i pielęgniarska opieka pooperacyjna nad pacjentem zapewnia bezpieczne i jak najmniej stresujące dla chorego przebycie okresu okołooperacyjnego. Najczęściej operowane w Oddziale jednostki chorobowe to choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych oraz zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Wykonujemy między innymi zabiegi alloplastyki stawów biodrowych i kolanowych, operacje na kręgosłupie oraz artroskopia stawu kolanowego.

Mamy największe w województwie opolskim doświadczenie w wyżej wymienionych zabiegach operacyjnych.

W Opolskim Centrum Rehabilitacji nie ma ściśle ustalonych godzin odwiedzin, a więc rodzina może widywać pacjenta w dogodnym dla siebie czasie, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci.

BIP Logo

spolka_samorzadu_pion na www.jpeg

Certyfikat Zarządzanie Jakością ISO 9001:2008Certyfikat ISO14001 Zarządzanie Środowiskowe

logo_2.jpeg logo OKM małe.jpeg

ikp.png

Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń