Polecamy
Logo WCAG
Dziś jest: piątek, 02-12-2022

Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
 • Change language EN
 • DE
basen cwiczenia.jpeg Ćwiczenia nowe skrzydło.jpeg po covid 2.jpeg sala operacyjna - niebieska.jpeg Sauna zamek.jpeg zamek wejście.jpeg

PACJENCIE!   ZADZWOŃ I SPRAWDŹ USTALONY TERMIN NA ZABIEG OPERACYJNY - TEL. - 77 4344033 / 77 4344034 / 77 4344037 / 77 4344032 PACJENCIE!  

Aktualności

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w trosce o zdrowie mieszkańców województwa wraz z Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o.,  ze Stobrawskim Centrum Medycznym w Kup Sp. z o.o. i Centrum Terapii Nerwic w Mosznej Sp.z o.o. realizuje pilotażowy projekt

pn. „Rehabilitacja osób z deficytami zdrowotnymi wywołanymi przez COVID-19 w województwie opolskim”.

Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o. realizuje  następujące zadania:

 1. Modernizacja pomieszczeń służących do terapii grupowej i indywidualnej pacjentów po przebytym Covid - 19
 2. Rehabilitacja pacjentów po przebytym Covid 19 w warunkach stacjonarnych
 3. Rehabilitacja pacjentów po przebytym Covid 19 w  warunkach ośrodka dziennego
 4. Rehabilitacja pacjentów po przebytym Covid 19 w  warunkach domowych i w DPS
 5. Dostawa sześciu samochodów  wraz z wyposażeniem na potrzeby rehabilitacji domowej.
 6. Zatrudnienie i szkolenie kadry medycznej dedykowanej do rehabilitacji po Covid 19.

Udział pacjenta w Programie jest całkowicie bezpłatny.

Kontakt w przypadku chęci skorzystania z Programu 

 • 77 42 74 784
 • 77 42 74 785
 • 77 42 74 786

więcej:

 

 

Szanowni Państwo!!

Informujemy, że nasz Szpital posiada stronę firmową na profilu społecznościowym Facebook o nazwie Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o

Na stronie pojawiać się będą wszystkie aktualności oraz informacje, które mogłyby Państwa zainteresować.

Zachęcamy do polubienia!!

Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o


OCR życzenia.jpeg

 


Samorząd województwa opolskiego w 2022 roku przeznacza ponad 664,3 miliona złotych dla mieszkańców regionu. To pieniądze na zaspokojenie potrzeb w wielu dziedzinach – w tym także na poprawę komfortu leczenia pacjentów w naszych placówkach, na wsparcie rodziny i rodzicielstwa czy na dalszą walkę z pandemią.

Dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Województwa Opolskiego realne staje się przeprowadzenie, oczekiwanej od wielu lat inwestycji, polegającej na rozbudowie pawilonu szpitalnego. Inwestycja ta pozwoli na wykonywanie świadczeń zdrowotnych na jeszcze wyższym poziomie – zdecydowanie zwiększy się jakość i komfort opieki oferowanej pacjentom. Będzie to efektem zastąpienia dotychczasowych, wieloosobowych sal bez węzłów sanitarnych, salami dwu-, trzyosobowymi z węzłami sanitarnymi. To rozgęszczenie łóżek, jakże istotne z punktu widzenia standardu opieki, ważne jest także w dobie pandemii – ogranicza rozprzestrzenianie się zakażeń szpitalnych i umożliwia łatwą i skuteczną izolację pacjentów potencjalnie zakażonych.

Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że decyzja o finansowaniu naszej inwestycji jest dowodem jak ważna dla Samorządu Województwa jest jakość opieki zdrowotnej oferowanej mieszkańcom naszego województwa.

 

Dziękujemy Zarządowi Województwa Opolskiego za te finansowe decyzje!

 

logo o dofinansowaniu.jpeg

 


Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie sp. z o.o. ogłasza otwarty konkurs na nabór partnerów spoza sektora finansów publicznych w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu „Stworzenie Centrum Skonsolidowanych Usług Rehabilitacyjnych - rehabilitacja lecznicza, w tym ukierunkowana na minimalizację następstw po przebytej chorobie wywołanej Covid-19

więcej: Ogłoszenia


 

kondolencje.jpeg


Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy

wiadomość o śmierci naszej koleżanki, pielęgniarki

 śp. Barbary Gałki

Łączymy się w smutku i poczuciu nagłej pustki z wszystkimi Jej bliskimi. 

Prezes Zarządu i Pracownicy

Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie sp.  z o.o.

 


warsztaty.jpeg


ZASADY ODWIEDZIN PACJENTÓW W OCR

Uprzejmie informujemy, iż z uwagi na spadek liczby zakażeń SARS-CoV-2 przywraca się możliwość odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w naszych oddziałach szpitalnych.

Ze względu na utrzymujący się stan epidemii odwiedziny Pacjentów odbywają się WYŁĄCZNIE według następujących zasad:

więcej w pliku: PDFInformacja o odwiedzinach.pdf (384,85KB)
 


REHABILITACJA STACJONARNA PO CHOROBIE COVID-19

Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o rozpoczęło realizację świadczeń z zakresu rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19.

Świadczenia rehabilitacji COVID-19 realizowane są na podstawie skierowania wystawionego świadczeniobiorcy przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego do 6 miesięcy po zakończeniu leczenia w kierunku COVID-19.

Badania diagnostyczne wymagane przy kwalifikacji do leczenia:

 1. badanie RTG klatki piersiowej z opisem wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby,
 2. aktualna morfologia, OB, CRP,
 3. EKG wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby.

Skierowanie należy dostarczyć do  Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie

lub wysłać pocztą na adres:

Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o.

ul. Wyzwolenia 11

48-317 Korfantów

Wzór skierowania:PDFNowe-skierowanie-rehabilitacja-covid-19-NFZ.pdf (228,06KB)
 

Telefon kontaktowy: 77 43 44 023; 77 43 44 015, 77 43 44 037


 

Od dnia 4.01.2021 r. nastąpiła zmiana trybu zgłoszenia na szczepienie osób z grupy 0

Jeśli jesteś pracodawcą, to na Tobie spoczywa obowiązek zgłoszenia swoich pracowników do szczepienia. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz to zrobić za pośrednictwem specjalnego formularza dostępnego na stronie: https://szczepieniakadry.rcb.gov.pl/.

Formularz składa się z trzech etapów, w których musisz:

 • wskazać dane zgłaszającego podmiotu
 • wybrać szpital węzłowy
 • przekazać dane pracowników (konieczne: PESEL itd.)


UWAGA! Pracodawco, jeżeli już wcześniej przekazałeś listę bezpośrednio do szpitala węzłowego, nie musisz ponownie jej wysyłać. Formularz online jest przeznaczony dla osób, które jeszcze nie zgłosiły swoich pracowników do szczepień.

 

Koordynatorem ds. szczepień jest Pani Renata Misztal nr telefonu do kontaktu: 774344029, adres mailowy: r.misztal@ocr.pl


W Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o rozpoczęto

szczepienia przeciw COVID-19.

W dniu 30.12.2020 r. dostarczono do Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o szczepionki przeciw COVID-19 i tego samego dnia o godz. 11.00 rozpoczęto szczepienia.

Pierwszą zaszczepioną osobą był Prezes Zarządu mgr inż. Wojciech Machelski, następnie Ordynator Oddziału Rehabilitacji Narządu Ruchu Jan Wojciech Wierzchowiec.

W dniu dzisiejszym zaplanowano szczepienia części personelu, pozostałe odbędą się 31.12.2020 r.

20201230_105431.jpeg 20201230_110703.jpeg


Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie sp. z o.o. zostało  wyznaczone jako jeden z tzw. szpitali węzłowych, w których wykonywane mają być szczepienia przeciw SarsCoV2 dla pracowników sektora ochrony zdrowia (m. in. lekarze, lekarze dentyści, felczerzy, pielęgniarki i położne, pozostałe zawody medyczne, zawody niemedyczne, w tym personel administracyjny i pomocniczy, bez względu na formę współpracy).

Pracownik sektora ochrony zdrowia, który nie ma możliwości zaszczepienia się w swoim miejscu pracy, może zadeklarować chęć szczepienia w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie sp. z o.o. Osoba wyrażająca chęć szczepienia powinna – wraz ze swoimi danymi osobowymi (imię nazwisko, pesel, numer telefonu, informacja czy pracownik medyczny/niemedyczny) – przekazać zgodę na ich przetwarzanie na załączonym druku (należy wydrukować, podpisać i zeskanować).

Wypełnioną tabelę (może zawierać dane kilku osób) oraz skany zgód na przetwarzanie danych osobowych należy przesłać na adres email: w terminie do 14 stycznia 2021 do godz. 14.00.

PDFZgoda_na_przetwarzanie_danych szczepienie SARS-CoV-2.pdf (77,17KB)

PDFKlauzula informacyjna w związku z poddaniem się szczepieniu przeciwko Sars-Cov-2.pdf (244,14KB)

XLSFormularz danych osobowych do szczepienienia SARS-CoV-2.xls (30,50KB)

Koordynatorem ds. szczepień jest Pani Renata Misztal nr telefonu do kontaktu: 774344029, adres mailowy: r.misztal@ocr.pl


Rehabilitacja osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Cytując Opolski Oddział Narodowy Funduszu Zdrowia:

Korzystne zmiany dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności - dodatkowe pieniądze na leczenie i łatwiejszy dostęp do świadczeń.

Od 1 lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, na mocy ustawy o szczególnych rozwiązaniach będą mogły skorzystać poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w poradniach specjalistycznych (ambulatoryjnej opiece specjalistycznej), w szpitalach, z usług farmaceutycznych realizowanych w aptekach oraz ze świadczeń rehabilitacji leczniczej, zgodnie ze wskazaniami medycznymi.

Świadczenia opieki zdrowotnej  dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności udzielane są poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonych w placówkach medycznych list oczekujących.
To oznacza, że: 

 • placówka medyczna udziela świadczeń opieki zdrowotnej w dniu zgłoszenia,
 • w przypadku, gdy udzielenie świadczenia nie jest możliwe w dniu zgłoszenia, poradnia wyznacza inny termin poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez nią listy oczekujących,
 • świadczenie z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej nie może być udzielone w terminie późniejszym niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia.

Ważne: niezbędne jest okazanie dokumentu potwierdzającego przysługujące uprawnienie, tj. orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Cały komunikat znajduje się pod linkiem: Opolski NFZ

39_mz_niepelnosprawni-v2-www.jpeg


PIKNIK W NYSIE

Plakat_Piknik_Nysa_do Internetu.png


PIKNIK W PRUDNIKU

Plakat_Piknik_Prudnik_do Internetu.png


BIP Logo
Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń