Polecamy
Logo WCAG
Dziś jest: niedziela, 02-10-2022

Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
  • Change language EN
  • DE
basen cwiczenia.jpeg Ćwiczenia nowe skrzydło.jpeg po covid 2.jpeg sala operacyjna - niebieska.jpeg Sauna zamek.jpeg zamek wejście.jpeg

PACJENCIE!   ZADZWOŃ I SPRAWDŹ USTALONY TERMIN NA ZABIEG OPERACYJNY - TEL. - 77 4344033 / 77 4344034 / 77 4344037 / 77 4344032 PACJENCIE!  

Rehabilitacja po COVID-19

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w trosce o zdrowie mieszkańców województwa wraz z Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o.,  ze Stobrawskim Centrum Medycznym w Kup Sp. z o.o. i Centrum Terapii Nerwic w Mosznej Sp.z o.o. realizuje pilotażowy projekt

pn. „Rehabilitacja osób z deficytami zdrowotnymi wywołanymi przez COVID-19 w województwie opolskim”.

Rehabilitacja w warunkach stacjonarnych oraz w warunkach ośrodka dziennego odbywa się na terenie OCR w Korfantowie. Prowadzi ją doświadczony zespół medyczny wyposażony w nowoczesny sprzęt do diagnostyki oraz fizjoterapii.

Pobyty lecznicze trwają  w warunkach ośrodka dziennego oraz oddziału stacjonarnego trzy tygodnie. Obejmują leczenie usprawniające oraz posiłki w trakcie trwania turnusu. Każdy pacjent prowadzony jest indywidualnie według potrzeb zdrowotnych - zajęcia obejmują zarówno ćwiczenia i zabiegi podnoszące wydolność organizmu jak i procedury leczące schorzenia dodatkowe, których objawy nasiliły się po przebyciu Covid – 19 ( bóle kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe kończyn, dysfunkcje neurologiczne ).

W ramach leczenia oferujemy diagnostykę wydolności ogólnej pacjenta i wydolności oddechowej; treningi wytrzymałościowe na cykloergometrach pod kontrolą tętna, bioffedback oddechowy, ćwiczenia grupowe i indywidualne, treningi marszowe  w przepięknej okolicy, zabiegi z zakresu hydro i fizykoterapii stosownie do potrzeb zdrowotnych.

Rehabilitacja w warunkach domowych obejmuje dojazd i fizjoterapię prowadzoną przez doświadczonych fizjoterapeutów. Pacjenci, stosownie do potrzeb mogą skorzystać zarówno z ćwiczeń leczniczych, jak i zabiegów fizykoterapeutycznych. Każdorazowo pacjent jest badany na wstępie i stosownie do wyniku badania ma indywidualnie dobierany program leczenia.

We wszystkich formach wsparcia pacjent może skorzystać z pomocy psychologa.

Udział pacjenta w Programie jest całkowicie bezpłatny.

Kontakt w przypadku chęci skorzystania z Programu: tel

77 42 74 784

77 42 74 785

77 42 74 786

BIP Logo
Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń