Polecamy
Logo WCAG
Dziś jest: piątek, 02-12-2022

Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
  • Change language EN
  • DE
basen cwiczenia.jpeg Ćwiczenia nowe skrzydło.jpeg po covid 2.jpeg sala operacyjna - niebieska.jpeg Sauna zamek.jpeg zamek wejście.jpeg

PACJENCIE!   ZADZWOŃ I SPRAWDŹ USTALONY TERMIN NA ZABIEG OPERACYJNY - TEL. - 77 4344033 / 77 4344034 / 77 4344037 / 77 4344032 PACJENCIE!  

Zakup sprzętu medycznego

logo RTG.jpeg

Działanie 10.1.  projekt pn. Zakup sprzętu medycznego dla Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o.  dla potrzeb osób chorych na osteoporozę, choroby układu kostno-mięśniowego z województwa opolskiego”
Wartość projektu:  1.811.220,28 zł
Wydatki kwalifikowane: 1.809.990,28 zł
Dofinansowanie EFRR: 1.538.491,73 (85%)
Wkład własny (dotacja UMWO):  272.728,55 zł (15%)

W ramach projektu zostanie kupiony specjalistyczny sprzęt, który usprawni diagnostykę i leczenie osób chorych na osteoporozę. Tym samym zostanie zrealizowany cel projektu, polegający na zwiększeniu dostępności do sprzętu niezbędnego do leczenia chorób cywilizacyjnych. Analizując zasoby sprzętowe Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o. w perspektywie zmian demograficznych, trendów epidemiologicznych i przede wszystkim potrzeb pacjentów stwierdzono konieczność zakupienia następującego sprzętu (produkty projektu):

  • artroskop z oprzyrządowaniem do artroskopii stawu biodrowego i kolanowego,
  • aparat RTG z ramieniem C do śródoperacyjnej oceny radiologicznej na Blok Operacyjny z konsolą technika,
  • kostno-płucny aparat RTG cyfrowy z detektorami podstawowymi, detektor do obrazowania kości długich,
  • stacja opisowa (diagnostyczna)

Przeznaczenie sprzętu medycznego: dla potrzeb osób chorych na osteoporozę, choroby układu kostno-mięśniowego w województwa opolskiego wyłącznie na rzecz leczenia chorób cywilizacyjnych.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności w woj. opolskim do sprzętu niezbędnego do leczenia chorób cywilizacyjnych. Celem pośrednim projektu jest promowanie włączenia społecznego przez inwestycje w opiekę zdrowotną w woj. opolskim – zgodnie z wyzwaniami demograficznymi. Aby móc przeciwdziałać negatywnym trendom demograficznym należy inwestować w rozwój opieki nad pacjentami z osteoporozą. Aby odpowiednio zdiagnozować choroby zwyrodnieniowe i ustalić prognozy leczenia niezbędny jest sprzęt, umożliwiający badania radiologiczne. W wyniku realizacji projektu poprawi się komfort pacjentów przyjmowanych w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o., a także komfort pracy personelu, a przede wszystkim będzie możliwe wdrożenie nowych metod leczenia – co wpłynie na wydajność terapii. Inwestycja będzie zatem służyła mieszkańcom woj. opolskiego narażonym na choroby cywilizacyjne: szczególnie osobom starszym, podatnym na osteoporozę i inne choroby układu kostno-mięśniowego, a także personelowi Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp.z o.o. - którzy uzyska możliwość pracy na sprzęcie najnowszej generacji. Realizacja inwestycja będzie służyła wzrostowi dostępności do usług zdrowotnych, poprawie możliwości diagnostycznych i leczenia chorób cywilizacyjnych.

BIP Logo
Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń