Polecamy
Logo WCAG
Dziś jest: wtorek, 25-01-2022

Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
Kontakt Mapa serwisu Galeria zdjęć
  • Change language EN
  • DE
basen cwiczenia.jpeg Ćwiczenia nowe skrzydło.jpeg sala operacyjna - niebieska.jpeg Sauna zamek.jpeg zamek wejście.jpeg

PACJENCIE!   NIE KORZYSTASZ Z WIZYTY?  ODWOŁAJ JĄ! W TEN SPOSÓB INNY PACJENT SZYBCIEJ OTRZYMA POMOC. MOŻESZ TO ZROBIĆ OSOBIŚCIE, TELEFONICZNIE LUB MAILOWO.  PACJENCIE!  

Zakup sprzętu medycznego

logo RTG.jpeg

Działanie 10.1.  projekt pn. Zakup sprzętu medycznego dla Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o.  dla potrzeb osób chorych na osteoporozę, choroby układu kostno-mięśniowego z województwa opolskiego”
Wartość projektu:  1.811.220,28 zł
Wydatki kwalifikowane: 1.809.990,28 zł
Dofinansowanie EFRR: 1.538.491,73 (85%)
Wkład własny (dotacja UMWO):  272.728,55 zł (15%)

W ramach projektu zostanie kupiony specjalistyczny sprzęt, który usprawni diagnostykę i leczenie osób chorych na osteoporozę. Tym samym zostanie zrealizowany cel projektu, polegający na zwiększeniu dostępności do sprzętu niezbędnego do leczenia chorób cywilizacyjnych. Analizując zasoby sprzętowe Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o. w perspektywie zmian demograficznych, trendów epidemiologicznych i przede wszystkim potrzeb pacjentów stwierdzono konieczność zakupienia następującego sprzętu (produkty projektu):

  • artroskop z oprzyrządowaniem do artroskopii stawu biodrowego i kolanowego,
  • aparat RTG z ramieniem C do śródoperacyjnej oceny radiologicznej na Blok Operacyjny z konsolą technika,
  • kostno-płucny aparat RTG cyfrowy z detektorami podstawowymi, detektor do obrazowania kości długich,
  • stacja opisowa (diagnostyczna)

Przeznaczenie sprzętu medycznego: dla potrzeb osób chorych na osteoporozę, choroby układu kostno-mięśniowego w województwa opolskiego wyłącznie na rzecz leczenia chorób cywilizacyjnych.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności w woj. opolskim do sprzętu niezbędnego do leczenia chorób cywilizacyjnych. Celem pośrednim projektu jest promowanie włączenia społecznego przez inwestycje w opiekę zdrowotną w woj. opolskim – zgodnie z wyzwaniami demograficznymi. Aby móc przeciwdziałać negatywnym trendom demograficznym należy inwestować w rozwój opieki nad pacjentami z osteoporozą. Aby odpowiednio zdiagnozować choroby zwyrodnieniowe i ustalić prognozy leczenia niezbędny jest sprzęt, umożliwiający badania radiologiczne. W wyniku realizacji projektu poprawi się komfort pacjentów przyjmowanych w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.o., a także komfort pracy personelu, a przede wszystkim będzie możliwe wdrożenie nowych metod leczenia – co wpłynie na wydajność terapii. Inwestycja będzie zatem służyła mieszkańcom woj. opolskiego narażonym na choroby cywilizacyjne: szczególnie osobom starszym, podatnym na osteoporozę i inne choroby układu kostno-mięśniowego, a także personelowi Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp.z o.o. - którzy uzyska możliwość pracy na sprzęcie najnowszej generacji. Realizacja inwestycja będzie służyła wzrostowi dostępności do usług zdrowotnych, poprawie możliwości diagnostycznych i leczenia chorób cywilizacyjnych.

BIP Logo

spolka_samorzadu_pion na www.jpeg

Certyfikat Zarządzanie Jakością ISO 9001:2008Certyfikat ISO14001 Zarządzanie Środowiskowe

logo_2.jpeg logo OKM małe.jpeg

ikp.png

Szukaj na stronie
Zapisz się do Newslettera
Kalendarz wydarzeń